Make your own free website on Tripod.com

Yazan: Dr. Cem Yalçın

ana Sayfa

1

geri

.

           F Actin adlı güzel kız (Normalde sarışın , mavi gözlü , 0/5 Yaş Persentilini 80-90 arası sürdürmüş olan kişilerdir) Sarkomerya ülkesinin ( Komşuları arasında sinirlerinde olduğu jeopolitik önemi yüksek olan bir ülke ) Miyofilament  adlı il olmak isteyen kasabasında saçlarını  yıkamakta ve bildiği gibi yaşamaktadır.Babası yaş sebze ve meyve ithalatçısı Tropomiyozin Beyin  işleri ,ülke kendi kendine yeten  7 ülke arasından çıktığı için iyidir. Annesi Troponin hamfendi ise Güney Amerika ve Atlantik Bölgesinin Sosyopolitik Analisti olup ,Bölgenin İMKB üzerine etkilerini araştıran sıradan bir işe sahiptir.İkiz kardeşi G Actin ise şimdilik güzellik yarışmalarına katılmaktadır.

            Bir Nisan akşamı ( Genellikle Yağmurlu olduğundan tercih edilir ) 5 yıl sonra şehir dışına çıkarılacak olan bir hipermarketin otoparkında çarptığı arabanın sahibi kendisine 'apla ehliyeti havaalanında mı aldın 'sorusuna hayır sürücü kursundan derken, gözgöze geldiği  şöförün 2 arkadaşından en kalın kaslısı Miyozin'e  2. kere çarpılması ve bunun için tutanak tutulamaması ile F actin aşık olur.

            İki aşık  dünyanın güç dengeleri üzerine kurulduğu sanmakta fakat feci şekilde yanılmaktadırlar.Ülkenin para birimi ATP ,ATPase'larca  ADP 'ye devalüe edilmiş ,kriz başlamış ve miyozin ,kas yapısı ile alakalı olmayan İnternet Şirketinden çıkarılmıştır.Kısa süreli kullanabileceği Fosfokreatininleri ve orta vadeli Glukolitik yol bonoları olmasına rağmen uzun süreli  ATP üretebileceği Oksidasyon yolları kapanmıştır.Ayrıca Tripsinojen denilen biride Miyozine gıcık olmakta ve onu  H ve L şekillerine çevirecek şekilde dövmek istemektedir.

             Tüm bunlara rağmen  miyozinin F actine ilgisi irreversible hale geldiğinden Miyozin Sarkoplazmik Retikuluma başvurur.Uzun vadeli Libor +2 ' Ca 'u Kas Yapısı Kanununu çıkarma  şartıyla almayı başarır.

             Nihayet F Actin'i istemeye K ve Mg'la giderler: Ev fazla büyük değil ama deprem yönetmeliğine uygun ve diğer Z'lerle de komşudur.

             Baba Tropomiyozin kahveleri yudumlarken sorar (Cappucino değil):Bey evladımız ne iş yaparlar.Miyozin, Matrix ulan herşey , yoksunuz aslında ,herşey yalan diyemez , Faz 3 bluetooth teknolojili Cacell telefonuyla GPRS Üzerinden (Nerden mi biliyoruz Öff,öf) Sarkoplazmik Retikulumdan  aldığı Ca 'ları ,Şirketinde Murahhas üye olarak çalışmak için Anne Troponin aracılığıyla Tropomiyozinin şirketinden hisse almaları için  Tropomiyozine devreder.Tropomiyozin 'kızı verdim gitti' der ve aradan çekilir. İki sevgilinin birleşmesi ve çapraz köprüler kurmaları için engel kalmamıştır artık .Birbirlerine sıkıca sarılırlar .Ama arada bir ayrılmak zorunda da kalırlar.

             Calciumlu günler dikeklerimizle.

11111111111
gg
Icq listenize eklemek için TIKLAYIN ıcq number:112527891
1

© 2001,mumessil. bulteni.com, All Rights Reserved.    Email us .webmaster Cüneyt Akçakın

as